Demir Çatı ve Demir Doğrama

Van Demir çatı nedir? Nasıl yapılır? Avantajları nelerdir? Nerelerde uygulanmaktadır veya nelerde uygulanabilir? Bütün sorularınıza cevap bulabileceksiniz bu yazıda. İlkönce konuya çatı nedir? Gibi sorumuzla başlayarak devam edelim.

Van Demir Çatı evlerin, iş yerlerin ve tüm barınma alanları ile alakalı yerlerin üst kısmını doğal afetlerden, yağmurdan, kardan, soğuk ve kötü hava koşullarından korunmasını sağlayan temel yapı taşıdır. Çatısız ev ya da barınma alanı olmamaktadır. Çatıların sahip olması gereken en büyük özellik yangınlara karşı dayanıklı olmasıdır. Van demir çatı ürünü de tam olarak bu konu altında kişilerin ihtiyaçlarına göre kullanabileceği bir üründür. Çatı ürünlerinin birçok çeşitleri bulunmaktadır. İsimlendirilmelerine ve türlerine beraber bir bakalım.

Van Demir Çatı Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Van Demir Çatı ürünlerinde birçok ürün tipi bulunmaktadır. Bunlar; profil çatı, panel sandwich, şıngıl çatı, polikarbon çatı, membran çatı, kiremit çatı,  tonoz çatı, kenet çatı ahşap çatı ve konstrüksiyon çatı olmak üzere farklı ürün tipleri mevcuttur. İnsanlar arasında eski zamanlardan beri en çok bilinen çatı modeli aslında kiremit çatı yapısıdır. Ahşap çatı yapısıda genelde köy yerlerinde hayvan besleyenlerin hayvanlarını koydukları binaların çatısı olarak veya kendi köy evlerinin çatılarını ahşap malzemeden yapmışlardır. 

Bütün bu çatı yapıları ile birlikte Van Demir Çatı yapısı en çok kullanılan çatı malzemesidir.  Van demir çatı ürünü ile sizde işyerleriniz veya kullanımda olduğunuz depo gibi alanlarınızın çatısını yaptırmayı düşünüyorsanız demir çatı fikrine sıcak bakabilirsiniz.


Van Demir Çatı Avantajları Nelerdir?

Demir çatı yapısının en büyük avantajları aslında sizi nelere karşı koruduğudur. Bu koruduğu durumları sırasıyla sayacak olursak şöyle; deprem, sel, yağmur, rüzgâr, sıcak ve soğuk hava koşullarına karşı ahşap çatı yapılarına karşı çok daha dayanıklı olarak sizleri korumaktadır. Van demir çatı aynı zamanda ahşap çatıya kıyasla ahşap çatının yükseklik olarak kullanılamayacağı seviyelerde demir çatı desteksiz şekilde daha yüksek seviyelerde kullanılmasıdır.

Normal bir ahşap çatı yapısında tam ortadan bir direk ile destek yapısı da olması gerekmektedir. Demir çatı sisteminde herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan sağlam şekilde daha yüksek konumlarda sizleri memnun etmektedir.

van demir çatı   van demir çatı   van demir çatı   van demir çatı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.