Van Kör Kasa Nedir?

Van kör kasa ürününden bahsetmeden önce bu ürünün hangi malzemeden olduğundan ve nasıl nerelerde üretildiğinden ve kimler tarafından işlenip piyasaya sürüldüğünden bahsedeceğiz. Van kör kasa ürünü demir doğrama işçiliği ile üretilen bir malzemedir. Demir ustaları tarafından özenle, isteyen kişilere özel olarak üretmektedirler. Demir malzemeden yapılan bu ürün nerelerde ne amaçla kullanılmaktadır?

Bu ürün aslında ev veya iş yerleri gibi mekanlarda pencere kenarlarına, pencere sistemlerinden kullanılmaktadır. Kör kasa ürününün temel kullanım amacı bu yerlerdeki kapı, pencerelerin montajlarında işçilere kolaylık sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Pencere montajlarında pencerenin yerini belirlemiş olup sadece kör kasa içerisine yerleştirmesi yapılması gerekmektedir. Kör kasa sayesinde yapılan işçilik 1-2 saat gibi sürelerden sadece yarım saat gibi sürelere inerek herkese kolaylık sağlayabilmektedir.


Van Kör Kasa Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Van kör kasa kullanmanın en büyük avantajlarından birisi ise Alüminyum, demir, PVC, ahşap malzemelerden yapılan malzemelerin montajları sırasında terazi işlemlerinin çok kolay ve çabuk yapılmasını sağlamasıdır. Başka bir sağladığı kolaylık ise kör kasa kullanılması ile duvarlarınız bims veya gaz beton cinsinde ise montaj sırasında atılan vidalar boşluklara gelerek montaj sorunu yaşamanıza neden olacaktır. Bu durumda kör kasa kullanılarak yapılan montajlarda bu tür sorunlar yaşamadan direk olarak pencere kör kasa içerisine yerleştirdikten sonra vidaları hazır olan vida yerlerine yerleştirip sorunsuz montajını sağlayabilirsiniz.

Van Kör Kasa Hizmetlerimiz

Ayrıca eğer evinizdeki pencere doğramalarınız veya kapılarınız ahşap yapıda ise zamanla çürüme gibi sorunlar yaratacaktır. Bu sorunlardan sonra tabi ki de değiştirme planlarınız ile yeni bir işleme başlamanız gerekmektedir. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamanız için yapmanız gereken şey evinizdeki kapı veya pencerelerini kör kasa kullanarak monte ettirmeniz olacaktır. Hem uzun ömürlü oluşu hem de kullanım kolaylığı sağlaması ile size avantaj sağlamaktadır.

Van kör kasa sistemini kullanmanız ile montaj işlemlerinde hiza almak açısından önemli olan pencere köşelerinin ayarlanması ona göre yerleşiminin yapılması açısından normal bir doğrama ile yapılan  direk montaj gibi uzun sürelerinizi almaz ve size zorluk çıkarmadan en basit şekilde köşe hizalarını alarak montaj yapmanızı sağlamaktadır.

         

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.